9 Mayıs 2013 Perşembe

Bişeyler bişeyler..


- Bugüne kadar kızdığım bütün dağınık insanlardan özür dilerim. Bir süre önce saklı köşelerinden çıkıp yıkanan yazlık giysilerim, hafta sonu sınavlarım olması, hafta arası ya dışarıda ya da çok umursamam sebebiyle ütülenip kaldırılamadı.Sonra annemin de işine gelmiş olacak ki yıkanan her şeyimi katlayıp oraya bırakmaya başladı. O nedenle hepsi kanepenin üzerinde yığılı duruyor. Ben de kaldırılmaya üşenildiği için ve bilgisayar masası görevi gördüğünden odanın orta yerinde her daim açık duran ütü masasında lazım olanı ütüleyip giyiyorum. Laaaan oğlum süper bir şeymiş bu dağınıklık! Baya hoşuma gitti ya. O kadar insanın bi bildiği varmış.

- İyi geçti sınavlar. Ben de şaşkınım valla bak.

- Geldi bahar ayları gevşemek yerine hepten aykırı gitti sinirler. Her gün, her an, her yerde bir kavgaya denk geliyorum. Bahar aylarının toplumumuzda etkisi sinir, stres olarak kendini gösteriyor. Yıllardır söylüyorum, hep cinsel açlıktan bunlar. Enerjinin bir yerden çıkması gerek sonuçta.

- Hiç bir şeye üşenmiyorum aşağı inip çay almaya üşendiğim kadar.

- Genelde otobüslerde kadınlar konuşmaya pek meraklı olur ama geçen hafta sonu bindiğim iki ayrı otobüste iki amca -özellikle biri çok gevezeydi- vır vır vır konuştular, anlattılar. Benim için bir ilk oldu. Ama sabahın altısında kalkıp işe gitmeyen ama kalkıp sınava gitmiş birisi olarak kafanın kazan olması nasıl bir şey yaşayarak gördüm.

- Jehan Barbur ne kadar da şahane değil mi? Bana mı öyle geliyor. Çok fena hayranıyım kendisinin.

- Bir karikatür vardı. Sanırım Cihan Ceylan gözümün önündeki çizgiler onun tipleri çünkü. Adamın biri trip suratıyla duran sevgilinin arkasında durmuş, suratında sevimli bir gülümsemeyle içinden "Ne garip lan sevgili olmak. Tipe bak gitmiyo da, bakmıyo da" gibisinden birşeyler geçiriyordu. Aynen öyleyim yeminle şu sıra. Bir de jet hızıyla giden bir ilişki yeminle jet lag etti bu adam beni.

- Melis Danişmend'in son albümü de güzel olmuş heaaa!

- En önemlisini sona bıraktım. Bugün çok güzel bir gün... 9 Mayıs benim canımın içi, hüzünlü güzelim, Mayıs'ın en güzel çiçeğinin doğduğu gün.

Canım Kankoş'um :) Her türlü kahrımı çeken, yanımda olan, cebindeki son kuruştan, gölündeki sevgiye kadar hiç bir şeyini benden esirgemeden,18 yıldır kanım, canım olan, en değerli varlığım, güzel dostum;

İyi ki doğdun... İyi ki varsın. . . :) 

Hep böyle kal yanıbaşımda..

1 yorum:

EmeL dedi ki...

Çok teşekkür ederim, güzel cümlelerin için. Daha nice 18 yıllar görelim, beraber yaşlanalım ve birbirimizi hep çok sevelim inşallah. Seni çok seviyorum canımın içi, iyi ki varsın :)