5 Temmuz 2010 Pazartesi

-Hayat ne kadar da güzel değil mi? =)


bir süredir her şey kötü gidiyordu.  ama her şey...

dün gece misafirler gittikten sonra bahçeye geri dönüp tek başıma oturdum bir süre. yorgunluk, bıkkınlık, üstüne bir de baş ağrısı mevcuttu...

gökyüzüne baktım. bir kaç yıldız gördüm. hatta sanki yıldızlardan birisi göz kırptı bana.ben o yıldıza el salladım falan. uzunca bir süreden sonra ilk kez iyi hissettim kendimi. güzeldi her şey..

gökyüzü güzeldi mesela, incir ağacının da neşesi yerindeydi bu sene, vişnelerin de maşallahı vardı, üzüm de şımarmış yayıldıkça yayılmıştı olduğu yerde. 

tam karşımda rahmetli dedemin diktiği elma ağacı vardı. içimi  garip bir huzur kaplamıştı. baya baya iyi hissediyordum kendimi.hayat güzeldi ya!!!

sandalyeden kalkıp elma ağacına yürüdüm kurtsuz bir elma buldum. o karanlıkta hem de...

"elmamı yiyene kadar oturayım da sonra da gidip uyuyayım" dedim.

o kadar huzurluydum ki başımın ağrısı bile geçivermişti. 

bir kalasın iki tarafına ikişer tuğla koyularak yapılan oturağa doğru yöneldim. tam otururken birisi sandalyeyi çeker ya insanın altından. heh aynen onun gibi bir şey oldu ben ne olduğunu anlamadan tuğlalar devrildi. zaten iki gün önce otobüste düşüp koltuğa vurduğum için ağrıyan belimi tam da aynı yerden, düşen kalasa çarptım. başımı da masaya. o kadar çok canım yandı ki !! hatta hala canım yanıyor. 

bir saniye öncesinde sevgi kelebeğine dönüşecek bir tırtıldım. 

ilk işim bana göz kırpan yıldıza orta parmak çıkarmak oldu. 

"şaka gibi yaaa, şaka gibi!!!" diye söylenerek ve gülerek eve döndüm. şaka gibi diyorum çünkü ne zaman ben ne zaman böyle huzurlu hissetsem başıma böyle abuk bir iş geliyor. Tam anlamıyla huzuru bulduğum an çölde kutup ayısının tacizine maruz kalacağımdan adım gibi eminim. 

düşüşün acısı yetmezmiş gibi eve gidince yıldıza çıkardığım orta parmağımın derisinin bir yanından girip, diğer yanından çıkan tel toka da gecenin kaymağı oldu. 

"zikerim böyle aşkın ızdırabını" diyerek uyudum. 

rüyamda kutuplarda ve Ajdar'laydım.(ayrıntıya girmek istemiyorum)ne güzel bir Pazartesi, huzursuz ve mutsuzum ne güzel lan :) 


5 yorum:

geveze baykuş dedi ki...

yorumun kaynağı çıktı ortaya... ah ulan monday, bi kere de önsevişerek gel be!

SeV@L dedi ki...

:) düştükten sonra görmüştüm senin iletiyi zaten. Nasıl olur da katılmam sana kuşum :)

Fuck monday! :)

Phantom of the Cinema dedi ki...

Bir dakika yahu! İtirazım var. Şu yazdıklarını ben yaşamalıydım. Bu dünyada başına benden daha ilginç, daha talihsiz olaylar gelen insanlar görmeye tahammül edemiyorum. Hemen gidip bir yerlerimi kırmalıyım.

SeV@L dedi ki...

Kıskanma :)

Benim talihsizliklerim senin talihsizliklerini döver :))

geveze baykuş dedi ki...

yazmaya fırsatım olmuyor diye meydanı boş bulmuşsunuz ama benim patronum hepinizin talihsizliklerini döver!