2 Ekim 2012 Salı

koyver be gülüm** Bir seneye yakın süredir Hüsnü Arkan'ın albümünü dinlememe rağmen albümdeki 'Saki' isimli şarkı bir iki hafta önce dikkatimi çekti. Herşeyin bir zamanı var dedikleri bu olsa gerek.

* Karıncalara ekmek veren bir amca var bizim sokakta. Güler yüzlü, sevecen, hep iyi dilekler dilinde. Her ne kadar nereye gidersen karşına çıkması biraz ürkütücü olsa da belki de diyorum dünya böyle insanlar sayesin de ayakta kalıyor.

* Leyla ile Mecnun dizisinin bir bölümünde Mecnun; "kafamda Fadime'nin düğünü var şu anda halay çekiyorlar yemin ediyorum" diyordu. Benim de kafam iki haftadır öyle. Ne bitmez düğünmüş arkadaş.

* Kötü bir saç kesimine sahip olmanın kötü yanı; o abuk saça sahip olmak için para vermiş olmanızdır. Evet kayık tipime değil parama acıyorum. Cimriyim azcık.

* Kış geliyor, yağmur, çamur, soğuk hava kar. Bak demedi demeyin bu sene ayvalar çok meyve verdi çok pis kış olacak. Ayvalar demeyeyim de bizim ayvanın dalı kırıldı meyvelerini taşıyamadığı için. Adım: Mesut Soyadım: Bahtiyar efenim yaz bitti çok şükür. :)

* Bak "Winter is Coming" dedim. Aklıma Game Of Thrones geldi. Te ebesinin Nisan 2013'ünde başlayacak yeni sezon. Yuh ama yuh!

*photo by şahsen bizzat kendimin. 
*Koyver be gülüm: Eğer uslu çocuk olur dikkatle dinlerseniz Neşet Ertaş - Kardeş Türküler/Yanıyorum türküsünün düetinde Neşet Ertaş'tan duyabilirsiniz. Şahanedir. Allah Rahmet Eylesin Usta'ya. 

Sonrası iyilik güzellik...

4 yorum:

çay ve simit dedi ki...

eskşden düğünler kırk gün kırk gece sürermiş değil mi...hani mutlu son masallarda...Aman dikkat et :))

SeV@L dedi ki...

Basarım o düğünü yeminle kavga çıkarırım ağzını burnunu dağıtırım o zunacının başka tarafıyla çalar o zurnayı

çok kavgacıyım bugün ya içimden canavar çıkıyor :|

cem dedi ki...

çok uykum var, kar kış düşünemiyorum. bir de o amca ve leyla ile mecnun satırları bir tesadüf mü acaba. belki de o bi amcadan çok ak sakallı dede. ya da kara sakallı ya da sakalsız. adamın fiziksel özelliklerini yazmış mıydın yav? bakalım...

çingene dedi ki...

ben o yağmur yalayan deli küçümene bayıldım:)))